Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na IV Konferencję „Postępy w hipertensjo logii. Zaawansowany kurs dla hipertensjologów, która odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2015 roku w Kołobrzegu.

Kolejny raz spotkamy się w przepięknym, nadmorskim kurorcie i to w bardzo atrakcyjnym okresie, bo już w pełni sezonu wakacyjnego. Mamy nadzieję, że zarówno bogaty program naukowo-dydaktyczny, jak i planowane imprezy towarzyszące przyniosą wszystkim uczestnikom wiele korzyści zawodowych i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Celem konferencji jest przedstawienie najważniejszych zaleceń Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego 2015 oraz umożliwienie wymiany doświadczeń w rozwiązywaniu często bardzo trudnych problemów dotyczących leczenia chorych z nadciśnieniem. Uwzględniając sugestie w Państwa ankietach z poprzedniej konferencji, w programie znajdzie się więcej zagadnień związanych z nadciśnieniem wtórnym oraz sytuacji szczególnych, o których hipertensjolog wiedzieć powinien. W celu zapewnienia realizacji powyższych zamierzeń zaproszono doskonałych wykładowców — uznanych ekspertów w dziedzinie hipertensjologii. Wystawione przez Państwa bardzo wysokie oceny poprzednich konferencji (prawie same piątki, często ze wskazaniem na szóstkę) niezwykle motywują zarówno wykładowców, jak i organizatorów. Dołożymy wszelkich starań, aby i tym razem nie zawieść Państwa oczekiwań.

 

Licząc na Państwa aktywny udział w konferencji, pozostajemy z wyrazami szacunku

prof. dr hab. n. med. Krystyna Widecka

Redaktor Naczelny Czasopisma „Arterial Hypertension”

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Narkiewicz

Prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego